1.Kapitola

14. května 2009 v 22:10 | Mary-Ane |  Láska a jiná trápení
Seděla jsem v poslední lavici ve třídě, místo abych poslouchala výklad při hodině Péče o kouzelné tvory, četla jsem si nějakou knížku o dějinách Bradavic.

Tyhle odpolední hodiny by měli být zakázaný, řikala jsem si, když jsem se rozhlídla po třídě. Všichni leželi ve svých poznámkách, hráli piškvorky, nebo dělali, že sledují výklad. Přidala jsem se k těm, co tupě zírali z okna na to, jak hnusně prší, když jsem tak nějak z dálky zaslechla:
,,Slečno Potterová, řekněte nám, jak se rozmnožují Třaskavci!'' než mi došlo, že se mluví na mě, Blanche sedící vedle mě mi skoro rozpíchala ruku hrotem pera... Otočila jsem hlavu směrem k profesorce a snažila se vydolovat z paměti odpověď na její dotaz. Nenápadně jsem koukla na papír, který mi podstrkovala sousedka a na něm bylo načmárané slovo: Dělením. Bezmyšlenkovitě jsem zopakovala slovo a až když se těch pět lidí co dávali rozesmáli, řekla jsem si, že je to asi divný...Na svoji obhajobu jsem se pokusila dát všechno na pravou míru a řekla jsem:
,,Heh, vlastně myslim, že se rozmnožují pohlavně...'' vykoktala jsem a vrhla jsem částečně naštvaný a částečně rozesmátý pohled na Blanche. Profesorku nejspíš tahle odpověď uspokojila a tak se vrátila k výkladu. Třída se zároveň s jejímy slovy vrátila do svojí spící nálady.
Už jsem pomalu odpočítávala minuty do konce tohodle utrpení, když mě do hlavy trefila papírová koule. Ti kluci se vážně chovaj jak malý děti, pomyslela jsem si, když jsem zahlédla kdo se smál nejvíc. Koukla jsem se po profesorce, která zrovna psala na tabuli a tak mi to nedalo a hodila jsem kouli zpět.
,,Potterová, Thomasi, viděla jsem vás. Chci vás vidět v šest večer před hradem, kde na vás bude čekat trest. A teď se uklidněte,'' řekla profesorka aniž by přestala psát.
,,Řikám vám, že toho kluka zabiju,'' oznámila jsem Kate a Blanche, mým nejlepším kamarádkám. Bylo to stejné , jako už tolikrát. Jack Thomas něco udělá a schytám to za něj i já... Dobře, dneska jsem v tom trochu byla i já, ale vážně jenom maličko.
,,V tom ti ráda pomůžu, zvlášť jestli do toho zahrneme mýho bratra,'' řekla Blanche. Kate souhlasila už jenom z principu, že ji můj bratr s kamarády v prváku ostříhal vlasy-vzpamatovává se z toho ještě teď v pátým ročníku.
Pomalu jsme došly až do společenské místnosti a když jsme se chtěly posadit do oblíbených míst, těch nejvíc zastrčených v rohu, zjistily jsme, že není kam bychom si sedly.
,,Vypadnětě!'' řekla ledovým hlasem Kate, postavila jsem se jí z pravé strany a Blanche zleva. Na sedačkách seděli Jack Thomas, Blake Green-Blanchin bratr a James Potter-můj nejmilovanější bratříček. Hezky se tam váleli a nevypadali,
že by měli chuť nechat nás sednout si. Postavili se proti nám a unisono řekli:
,,A co když se nám nechce? Uděláte nám něco? Máme takový dojem že ne, tak proč tu plýtváte naším časem?'' když domluvili, začali se hrozně smát. To nevydržela Blanche, rychle vytáhla hůlku a řekla:
,,Petrificus totalus! Blbečci!'' s Kate jsme jenom koukali jak kluci zamrzli. Blanche kolem nich ladně prošla a sedla si do křesla. Obě jsme ji napodobily a pak jsem lehce mávla hůlkou a nechala chlapce rozmrazit. Jejich výraz nebylo možno popsat slovy. Myslela jsem, že umřu smíchy, když jsem se koukala, jak na nás křičeli. Ale nebylo jim to nic platné, protože místa byla naše.
,,Dobře ty,'' řekla jsem směrem k Blanche, ta ale jenom mávla rukou. Je skvělý, jak rychle reaguje v krizovkách. Povídaly jsme si asi přes hodinu, když jsem se koukla na hodinky a zjistila, že za deset minut mám být před hradem a plnit trest. Vyběhla jsem po schodech nahoru do ložnice, sundala si hábit a oblékla si džíny a običejné tričko s mikinou a vzala si pohodlné tenisky. Když jsem sprintovala společenskou místností, křikla jsem jsem na holky, že se uvidíme večer a vyběhla na chodbu. Hnedka za průchodem, skrytým za podobiznou Buckaté dámy, jsem viděla Thomase, jak se věnuje prozkoumávání dutiny ústní nějaké druhačky...
,,Ehm, Cassanovo, myslim, že za sedm minut máme být dole před hradem, nechci ti do toho kecat, ale měl bys švihnout,'' řekla jsem a vyběhla směrem k nejbližší tajné chodbě abych nepřišla pozdě alespoň já. Když jsem ale běžela ze schodů ve Vstupní síni, viděla jsem, jak si Thomas v pohodičce jde směrem k bráně...
,,No tak, Potterová, nějak ti to trvá,'' zašklebil se na mě a vyšel ven. Řekla jsem něco ve smyslu aby shnil v pekle a vyšla jsem ven za ním.
Čekali jsme sotva minutu, když přišla naše oblíbená profesorka Péče o kouzelné tvory a hned první větou mě dostala...
,,Ale Lili, proč se vy dva pořád hádáte a pošťuchujete, i když každý sedíte sám, radši uděláte práci za dva, než abyste si sedli k sobě...'' no hovory do duše tu ještě dneska nebyly. Nahodila jsem úsměv a řekla jsem:
,,Protože je prostě divnej a taky se pomalu bojim, abych něco nechytla,'' a hodila jsem andělský úsměv směrem k Jackovu rudnoucímu obličeji. Ten se ke mě naklonil a skrz zuby procedil:
,,Za tohle zaplatíš Lilian!'' já jen odvětil, že má na krku cucflek a na košili stopy rtěnky a škodolibě se zašklebila, když si zmateně prohlížel svůj oděv. Šli jsme přes školní pozemky směrem k ohradě, kde byli dva jednorožci. Jak já nesnášim cokoliv, co je jenom trochu podobný koňům, pomyslela jsem si, když jsme se zastavili u plotu z dřevěných prken.
,,Tak fajn, budete mít za úkol je vyhřebelcovat a starat se o ně. Nevylekejte je a netrhejte jim žíně ani nic podobného, za hodinu vás vyzvednu,'' oznámila nám a odešla rychlým krokem směrem ke hradu. Nenadšeně jsem se vyhoupla na ohradu a koukala na zvířata. Thomas šel pomalu k jednomu z nich a začal se o něj starat. Vážně se mi nechtělo se k jednorožci byť jen přiblížit, ale co mi zbývalo. Vzala jsem ze země kartáč a pomalu šla k zářícímu polokoni. Opatrně jsem mu položila ruku na hřbet a snažila se nemyslet na to, že jsem tak blízko kopyt. Asi třičtvrtě hodiny jsem se snažila napodobovat mého spolutrestance, když jsem přestala dávat pozor a nevšimla si, že se připravuje pomsta namířená proti mě.
,,Hej Potterová, bacha trestál!'' zakřičel idiot Thomas a já se lekla a hledama an obloze náznak nebezpečí, jenže jsem si nevšimla, že jsem byla nebezpečně blízko zadních nohou jednorožce a ted se tím, jak na mě hulákal Thomas splašil a kopnul mě do hlavy...
Přišlo mi, jako bych byla mimo jenom chvilku, ale když jsem se rozhlédla, zjistila jsem, že nejsem na louce ale v bíle povlečené posteli a mám omotanou hlavu nějakým nesmyslem. Na židli u postele seděly holky a když si všimly, že koukám, kde to jsem, vrhla se na mě...
,,Lil, my se tak bály, když se vrátil Thomas sám, myslely jsme, žes ještě nekde zůstala, ale byl celej od bahna a šel k nám. Řekl, že se splašil jednorožec, o kterého ses starala a kopnul tě do hlavy, takže seš na ošetřovně v bezvědomí. Běžely jsme rovnou sem...'' říkaly a vzájemně se doplňovaly. Za okny byla tma takže jsem se zeptala:
,,Jsem tu jendom pár hodin, že jo?'' možná byla v mém hlasu trochu panika. Kdybych tu byla třeba týden, znamenalo by to, že jsem nestihla zápas a to by nebylo fajn...
,,Neboj zlato, Poppy říkala, že tě pusí zítra ráno, takže zápas stíháš v pohodě,'' řekla Kate, protože jasně věděla na co myslím. Docela se mi ulevilo a tak jsem se pohodlně opřela do polštářů. Chvilku jsme si s holkama povídaly, ale jak madam Pomfreyová zpozorovala, že jsem vzhůru, přiběhla s nějakým nevábně vypadajícím lektvarem. Radši jsem s ní nedebatovala na téma, proč se tyhle lektvary nevyrábí s nějakou příchutí a kopla ho do sebe. Když mi brala sklenici, řekla, že zítra ráno už budu moct normálně fungovat, že jsem měla jen lehký otřes mozku... A hned na to poslala holky do ložnice, popřála jsem jim dobrou noc a jak se za nimi zavřely dveře, usnula jsem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kris-Bells ♥Twilight♥ Kris-Bells ♥Twilight♥ | Web | 14. května 2009 v 22:15 | Reagovat

Velmi pekny blog:))) a pekna poviedka!=)len tak dalej

2 Kris-Bells ♥Twilight♥ Kris-Bells ♥Twilight♥ | Web | 14. května 2009 v 22:23 | Reagovat

Dakujem za pochvalu:))) A jasne budem.Nechces sa spriatelit?=)

3 Issynka Issynka | Web | 14. května 2009 v 22:39 | Reagovat

:o) Hihi
Dobreee!!!
Mas talent :o)
Napis kdyz bude dalsi dil :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama